Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Osówce planują budowę nowej remizy. Stara ma zmienić się w świetlicę

Zdjęcie aktualności W Osówce planują budowę nowej remizy. Stara ma zmienić się w świetlicę fot. WRFM

W Osówce powiat złotowski planuje się budowę nowej remizy. Władze przychylnym okiem patrzą na starania strażaków chociaż budowa obiektu może kosztować nawet 400 tysięcy złotych. Wtedy dopiero można czynić starania o pozyskanie nowego wozu bojowego. Teraz nie miałby gdzie parkować ze względu na gabaryty.


Nowy budynek może stanąć mniej więcej 150 metrów dalej, czyli w pobliżu kościoła. Wstępny projekt przedstawiła radna i miejscowy strażak Weronika Bartosz. Prezes ochotniczej jednostki zapewnił, że w razie jego realizacji trafi do rąk eksperta, który opracuje niezbędną dokumentację.


Jak informuje portal złotowskie.pl przygotowania do realizacji inwestycji zdaniem wójta Jacka Mościckiego powinny już się rozpocząć. W przyszłym roku należy poszukać pieniędzy. Jerzy Sławski przewodniczący komisji budżetowej popiera plany wójta.


Rozbudowa starej remizy nie wchodzi w grę, ponieważ gmina w tym miejscu nie dysponuje odpowiednio dużą działką. Teren ograniczają drogi. Opuszczony przez strażaków budynek być może zostanie przeznaczony na świetlicę. Rada sołecka już postanowiła przeznaczyć na przysposobienie pomieszczeń 17 tysięcy złotych.

 

(Cezary Kucharski)