Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W sobotę w Węglewie odbędzie się I Festyn Strażacki. W programie koncerty i mnóstwo atrakcji

Zdjęcie aktualności W sobotę w Węglewie odbędzie się I Festyn Strażacki. W programie koncerty i mnóstwo atrakcji fot. materiały prasowe

Ochotnicza Straż Pożarna z Węglewa organizuje I Festyn Strażacki, poprzedzony ćwiczeniami Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego. Działania zaczną się już w czwartek, we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. W szkoleniu wezmą udział jednostki ochotnicze z terenu powiatu poznańskiego i gnieźnieńskiego. Uczestnicy będą ćwiczyć postępowanie w różnego rodzaju sytuacjach awaryjnych, mówi druh Paweł Antczak z OSP Węglewo.

Szkolenia będą się odbywać do soboty. Po wytężonych ćwiczeniach będzie czas na odpoczynek, dobrą zabawę i integrację z lokalną społecznością. W sobotę o godzinie 15:30 zacznie się I Festyn Strażacki w Węglewie. Wśród atrakcji propozycje dla najmłodszych, nieco starszych i całych rodzin.

Patronat honorowy nad ćwiczeniami objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Starosta Powiatu Poznańskiego Jan Grabkowski, Poseł na Sejm Bartłomiej Wróblewski, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat medialny sprawuje Wasze Radio FM.

(Magdalena Borowska)