Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W Żerkowie rozstrzygnęła się rywalizacja o miano najlepiej usportowionego powiatu Wielkopolski

Zdjęcie aktualności W Żerkowie rozstrzygnęła się rywalizacja o miano najlepiej usportowionego powiatu Wielkopolski fot. WRFM

W Żerkowie rozstrzygnęła się rywalizacja o miano najlepiej usportowionego powiatu Wielkopolski. Sportowcy rywalizowali w ramach 21 edycji Letniej Spartakiady Ludowych Zespołów Sportowych Mieszkańców Wsi. Puchar ufundował marszałek województwa wielkopolskiego.


Najlepszy okazał się powiat koniński. Wągrowiecka reprezentacja uplasowała się na bardzo wysokim szóstym miejscu.
Jeszcze lepiej wągrowczanie wypadli w podsumowaniu gier zespołowych. Grali w piłkę nożną i siatkówkę mężczyzn oraz kobiet. Zajęli czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. Nie wystawili drużyn koszykarskich, co powiększyło stratę do zwycięzców z Ostrowa Wielkopolskiego.


Indywidualnie Marta Nikodem-Nowicka wygrała rzut przedmiotem do celu. Pamela Jakubowska oraz Karol Koralewski byli najlepsi w podnoszeniu odważnika. Jakubowska wygrał jeszcze rzut piłką lekarską. Łukasz Meller doskonale wędkował na sucho, więc zajął drugą lokatę.


Wągrowczanie nie mieli reprezentantów w rywalizacji tenisowej, konkurencjach rodzinnych oraz jeździeckich. Ich obecność dawała szanse na czołową trójkę w generalce.

(Cezary Kucharski)