Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przygotował plan na rozpoczęcie nowego sezonu

Zdjęcie aktualności Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przygotował plan na rozpoczęcie nowego sezonu fot. WRFM

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przygotował plan na rozpoczęcie nowego sezonu. Oczywiście szczegółowo zostanie poprawiony po zakończeniu procesu licencyjnego i zamknięciu list zgłoszeń. Runda jesienna dla drużyn czwartej i piątej ligi rozpocznie się pierwszego sierpnia. Zespoły klasy okręgowej wyjdą na murawę tydzień później. Kolejne siedem dni odczekają ekipy z aklasy i beklasy. Niższe ligi mogą rozpocząć rywalizację, ale pucharową. Młodzieżowe ligi wojewódzkie ruszą 15 sierpnia, a okręgowe dwa tygodnie później.


Runda jesienna powinna zakończyć się w listopadzie. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą dopuszcza się rozegranie w grudniu awansem spotkań zaplanowanych na wiosnę. Wydział Gier i Ewidencji zadecyduje o tym maksymalnie do połowy listopada.


Zespoły, które walczą o krajowy puchar rozpoczną walkę 11 lipca. Kolejne trzy weekendy wyłonią finalistów. Mecz decydujący o zwycięstwie odbędzie się 12 sierpnia. Nowa edycja Totolotek Pucharu Polski zaplanowana jest od pierwszego sierpnia. Druzyny zostaną ponownie podzielone na etapy strefowy oraz wojewódzki.

(Cezary Kucharski)