Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda wycofuje się rakiem z zabierania pieniędzy DPS-om, ale nie wszystkie placówki dostaną tyle ile straciły

Zdjęcie aktualności Wojewoda wycofuje się rakiem z zabierania pieniędzy DPS-om, ale nie wszystkie placówki dostaną tyle ile straciły fot. WRFM

To nie jest zwykła burza informacyjna. Choć służby wojewody wielkopolskiego twierdzą coś innego. Rzecznik Michała Zielińskiego na pilnie zwołanej konferencji prasowej przekonywał, że tak naprawdę to pismo z 30 maja miało być tylko informacją dla starostów, ale w zanadrzu wojewoda miał już przygotowane decyzje o przyznaniu dotacji. Takie działanie miało być standardem i wieloletnią praktyką.

Mówił Jarosław Władczyk, rzecznik prasowy wielkopolskiego wojewody.

Władczyk stwierdził, że wojewoda musi ciąć koszta, bo przyszły trudniejsze finansowo lata.

Choć trudno nie zauważyć, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, mimo tego kryzysu, rozdają pieniądze na prawo i lewo. Rzecznikowi wojewody wielkopolskiego trudno było przedstawić argumentację dlaczego nagle kilka Domów Pomocy Społecznej dostanie jednak tę wyższa kwotę, a innym zostanie zmniejszona. Finalnie miało chodzić o to, że większe środki dostaną placówki, które zajmują się dziećmi.

Takie działanie jest niegodne urzędu wojewody – komentowała sytuację w magazynie Gość Wszego Radia FM posłanka Polski 2050 z Gniezna Paulina Hennig – Kloska.

Siostry Dominikanki z Broniszewic, które poinformowały w mediach społecznościowych o obcięciu dotacji dla wielkopolskich DPS-ów, w obawie przed niewydolnością finansową, uruchomiły zbiórkę pieniędzy w internecie.

(Maciej Januchowski)