Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

X Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA

Zdjęcie aktualności X Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA fot. nadesłane

Można by powiedzieć za poetą, że w „przemijaniu drzemie cały życia smak”, stajemy bowiem w obliczu przygotowań do jubileuszowej edycji FORMY, która nie tylko wpisała się w kulturalny krajobraz ośmiotysięcznego miasteczka, ale także z powodzeniem zaistniała na festiwalowej mapie kraju. Każdy jubileusz jest czymś wyjątkowym, taka jest bowiem definicja tego stanu i zobowiązującym jednocześnie. Dlatego też już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w tym niecodziennym święcie piosenki w dniach od 11 do 13 października. Festiwal odbywał się będzie w nowoczesnym, oddanym w ubiegłym roku, Miejskim Domu Kultury. Rzecz jasna najważniejszym bytem przedsięwzięcia jest konkurs piosenki, adresowany do wszystkich, którzy chcą i czują potrzebę podzielenia się swoim talentem, muzykalnością, wrażliwością na piękno muzyki i mądrość zawartą w słowach.

W gronie jurorów zasiądą:

Bogusław Sobczuk - dziennikarz, aktor, twórca i reżyser koncertów, specjalista z zakresu sztuki estradowej, dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Jerzy Satanowski- kompozytor piosenek, twórca muzyki teatralnej i filmowej, autor i reżyser teatralnych spektakli muzycznych, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Oprócz przesłuchań konkursowych zaprosimy Państwa na koncerty i recitale: Izabelli Szafrańskiej, Marka Czyżykiewicza i Witold Cisło. Podczas koncertu finałowego wraz z laureatami zaśpiewa Zbigniew Zamachowski. Wydarzeniem zasługującym na uwagę będzie także Koncert Jubileuszowy w reżyserii Bogusława Sobczuka zatytułowany „AWERS-REWERS” na który składać się będą piosenki Wojciecha Młynarskiego.

Ramowy program festiwalu:

11 października

• Przesłuchania konkursowe

• Recital Izabelli Szafrańskiej

12 października

• Przesłuchania konkursowe

• Koncert Marka Czyżykiewicza i Witolda Cisło

• KONCERT JUBILEUSZOWY pt. Wojciech Młynarski. Awers-Rewers

13 października

• Koncert laureatów

• Recital Zbigniewa Zamachowskiego

Bilety na wydarzenia dostępne są na : bilety.mdkbarcin.com.pl. 

(nadesłane)