Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Z początkiem wakacji rusza Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie. W programie wiele wydarzeń, spotkań i koncertów

Zdjęcie aktualności Z początkiem wakacji rusza Królewski Festiwal Artystyczny w Gnieźnie.  W programie wiele wydarzeń, spotkań i koncertów fot. Maciej Januchowski

Wraz z końcem roku szkolnego wystartuje tegoroczna odsłona Królewskiego Festiwalu Artystycznego w Gnieźnie. To ponad dwa miesiące koncertów, imprez, pikników i wielu innych wydarzeń, które odbywać się będą w różnych częściach miasta. Festiwal zainaugurują dwa koncerty, w piątek 23 czerwca na Placu Wojciecha wystąpi Organek, a dzień później w sobotę 24 czerwca artysta młodego pokolenia Kinny Zimmer. Wśród festiwalowych propozycji jest też powrót po kilku latach nieobecności wydarzenia pod nazwą Królewska Koronacja, mówi Tomasz Budasz prezydent Gniezna.

W organizację wydarzenia włącza się wiele placówek i podmiotów. Wśród nich jest Miejski Ośrodek Kultury, którego program wydarzeń zaczyna się od lipca, wypełniając kolejne weekendy a nawet tygodnie. Będą warsztaty pod nazwą Rękoczyny, gry planszowe w ramach Fantasmagorii, Wielkopolski Weekend Miejski, a także wspólne malowanie muralu.

Mówił Dariusz Pilak dyrektor MOK-u.

Będą też seanse Objazdowego Domu Kultury i koncerty organowe. KFA to również propozycje czytelnicze. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna w pierwszy weekend wakacji zaprasza na Piknik Czytelniczy z Kicią Kocią, ale to nie koniec atrakcji, zapewnia dyrektor Piotr Wiśniewski.

Będzie też Fiesta Italia, a także nie zabraknie też kina plenerowego w pięknej scenerii nad jeziorem Jelonek. Festiwalowy harmonogram zaplanowano między 23 czerwca a 27 sierpnia.

(Magdalena Borowska)